Polskie Fandomy

Bo polskie fandomy też potrzebują miłości


polskie_fandomy - mod turecki
Ad Absurdum ad00absurdum wrote in polskie_fandomy
Previous Entry Share Next Entry
Kultury Prosumpcji - autor: Piotr Siuda
Co by trochę przerwać tę nieco monotonną ciszę, która była zaległa w commie: rekomendacje.

Jest już dostępna na stronie oraz w PDF książka Piotra Siudy "Kultury prosumpcji. O niemożności powstania globalnych i ponadpaństwowych społeczności fanów". Jest ona w całości dostępna TUTAJ, a ja zachęcam do przeczytania bo i ciekawe i jest nawet o LJ. I że się po chamsku pochwalę: cytują m.in. mnie :D


Zerknęłam na razie, bez wczytywania się, ale hm. Nie bardzo wiem, jaki fandom był tutaj badany, co ostatecznie stało się przedmiotem badawczym, bo ten opis fandomu polskiego z ostatnich rozdziałów zdaje się być lekko niekompletny. Zwłaszcza że akurat polski-polski fandom siedzi w większości na forach, nie na LJ/DW i nie na AO3, no ale. Żeby sprawiedliwiej ocenić, muszę przeczytać cały ten rozdział.

No, cały opis tego, co było badane jest na początku. I autor się zaiste skupia na forach. LJ został tylko wspomniany w sumie właśnie na zakończenie, ale nie był on głównym - nazwijmy to - obiektem badawczym.

W ogóle to polecam całą książkę, bo to jedna z niewielu polskich pozycji o fandomie i mi np. się bardzo dobrze to czytało. Interesujące znaczy było.

?

Log in

No account? Create an account